Dwóch piłkarzy Piasta Gliwice w jedenastce 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Młodzi obrońcy Piasta Gliwice, Ariel Mosór i Arkadiusz Pyrka, zostali wyróżnieni miejscem w najlepszej jedenastce 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy za swoje występy przeciwko Śląskowi Wrocław.

Jedenastka 2 kolejki prof

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Ekstraklasy na stadionie przy ulicy Okrzei 20, Piast Gliwice zwyciężył 2-0 z drużyną Śląska Wrocław. Mecz ten okazał się świetnym początkiem sezonu dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia, którzy dzięki bramkom Michaela Ameyawa i Arkadiusza Pyrki zdobyli komplet punktów.

Ariel Mosór, młody środkowy obrońca, zagrał pełne 90 minut na środku defensywy obok Jakuba Czerwińskiego. Duet ten skutecznie neutralizował wszystkie ofensywne zagrania Śląska, co było kluczowe dla zachowania czystego konta. Mosór wyróżnił się nie tylko w defensywie, ale również umiejętnym wprowadzaniem piłki do gry, co pozwalało Piastowi na szybkie przechodzenie do ataku. Analizy wykazały, że przeciwnik wygenerował jedynie 0,45 xG, co świadczy o szczelności defensywy kierowanej przez Mosóra. W poprzednim sezonie Mosór był wyróżniany dwukrotnie miejscem w jedenastce kolejki oraz został uznany najlepszym młodzieżowcem grudnia. W ubiegłej kampanii dwukrotnie znalazł się w jedenastce kolejki

Arkadiusz Pyrka, grający na pozycji prawego obrońcy, był prawdziwym zagrożeniem dla obrońców Śląska. Jego rajdy prawym skrzydłem i precyzyjne dośrodkowania stwarzały liczne sytuacje bramkowe. Już w 19. minucie świetnie wyłożył piłkę Grzegorzowi Tomasiewiczowi, choć ten minimalnie chybił. Kluczowym momentem meczu była jednak akcja z końca pierwszej połowy, kiedy Pyrka wykorzystał zamieszanie w polu karnym i dobił strzał Fabiana Piaseckiego, podwyższając wynik na 2-0. Było to jego pierwsze trafienie w sezonie. W dotychczasowych meczach Pyrka zaliczył sześć kluczowych podań oraz sześć celnych dośrodkowań, co potwierdza jego ofensywne usposobienie i wysoką jakość gry na skrzydle. Jest to jego druga jedenastka kolejki w karierze, poprzedni raz dostąpił tego zaszczytu rok temu.

Poza tym grono uzupełnia również kapitan GKS Katowice Arkadiusz Jędrych, który w meczu GKS Katowice ze Stalą Mielec (1:0 na Podkarpaciu dla katowiczan) strzelił honorowego gola. Tym samym 3 z 4 obrońców w jedenastce kolejki pochodzi z klubów z województwa śląskiego.