Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę Patrykowi Dziczkowi z Piasta Gliwice

W wygranym 1:0 meczu z Rakowem Częstochowa w 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy Patryk Dziczek obejrzał żółtą kartkę przyznaną mu przez Marcina Szczerbowicza. Teraz Komisja Ligi anulowała karę indywidualną.

Piast dziczek prof

W 52. minucie Patryk Dziczek obejrzał żółty kartonik za rzekomy faul na Patryku Makuchu. Teraz Komisja Ligi wydała orzeczenie w tej sprawie i, na wniosek Kolegium Sędziów PZPN, anulowała tę karę jako przyznaną niesłusznie.

Oznacza to, że Dziczkowi ta kartka nie będzie wliczana do rejestru i tak, jak przed meczem miał na koncie dwie żółte kartki, tak ma je również obecnie.

Przypomnijmy, że jeśli piłkarz uzbiera łącznie cztery żółte kartki bądź osiem to musi pauzować jeden mecz, za dwanaście dwa mecze itp.

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy 15 września po przerwie reprezentacyjnej o 12:15 Piast podejmie Puszczę Niepołomice.