Piast Gliwice po golu polskiego pomocnika wygrywa z Rakowem w Częstochowie 1:0

Piast Gliwice po golu w doliczonym czasie gry Michaela Ameyawa wygrywa w Częstochowie z Rakowem 1:0 i przynajmniej do dzisiaj jest wiceliderem Ekstraklasy.

Rakow piast prof

W porównaniu do meczu z KGHM Zagłębiem Lubin (1:0 w Gliwicach) w pierwszym składzie wyszli ci sami piłkarze.

W 3. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Frana Tudora sędzia odgwizdał spalonego, choć główka Strátosa Svárnasa mogła być groźna pomimo wybloku. W 11. minucie najpierw František Plach sparował wrzutkę Ericka Otieno, a później defensorzy wybili dośrodkowanie Jeana Carlosa Silvy. W 36. minucie Brazylijczyk tak długo chciał piłkę od holującego ją prawą stroną Patryka Makucha, że zapomniał ją przyjąć, ta odbiła się od jego stopy i spokojnie trafiła do rąk Placha.

Już po przerwie Gustav Berggren podał prostopadle do Silvy, a jego podanie w pole karne wybił na rzut rożny Jakub Czerwiński. W 56. minucie uderzał na dwa razy Jonatan Braut Brunes, najpierw trafił w kolege, a później mocno spudłował nad bramką. W 72. minucie ładnym wjazdem na lewym skrzydle popisał się Michael Ameyaw, niestety, podawał już zza linii końcowej. W 80. minucie ponownie z lewej strony tym razem kuzyn Erlinga Haalanda, ale znowu jego zgranie przeciął Czerwiński. Dwie minuty później tym razem Berggren pobiegł środkiem, ale trafił prosto w koszyczek Placha. W 86. minucie efektownym przerzuto-podaniem popisał się Michał Chrapek, jeszcze ładniej uderzył z pierwszej piłki Damian Kądzior, jednak na posterunku był Kacper Trelowski. W 90. minucie mogło być spokojnie 1:0. Wrzutkę w pole karne na głowę Czerwińskiego wybili obrońcy Rakowa, ale sędzia Marcin Szczerbowicz po analizie VAR dopatrzył się tam ciągnięcia za koszulkę. Jedenastkę wykonywał Patryk Dziczek, lecz już drugi raz w kampanii 2024/2025 golkiper ją obronił. Nareszcie w doliczonym czasie meczu Ameyaw, o którym niedawno się zrobiło głośno za sprawą kontrowersji ws. jego narodowości, stąd też taki, a nie inny tytuł, strzelił po przedłużeniu piłki z rzutu rożnego. To był już 3. gol w sezonie i 13 ogółem w Ekstraklasie pomocnika z Łodzi. Co ciekawe arbiter doliczył pierwotnie minut, bramka padła w 98. minucie, a mecz zakończył się w 104. minucie.

Gole: 90+8' Michael Ameyaw

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy 15 września po przerwie reprezentacyjnej o 12:15 Piast podejmie Puszczę Niepołomice.

Rakow piast zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Mecz o fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Piast Gliwice jedzie do Częstochowy na spotkanie z Rakowem

Autor: Wojciech Sontowski